Skałka Żabnica – Zapora Porąbka 1-1 (1-0)

Dominik Natanek '23

Skład:

Urbacz, Śleziak, Mazur, Midor, Chyla, Jaroszek, Pawlus (Brzyski '59), Janiś, Paulus (Stasica) Natanek (Słowik '77), Chowaniec (Kąkol '51)

Żółta Kartka: Paulus, Brzyski

Dzisiejszy mecz pomiędzy Skałką a Zaporą zakończył się podziałem punktów. Początek spotkania był czasem wzajemnego poznawania, był to czas walki w środku pola z nielicznymi wyjściami oby drużyn. Pierwszy dobry strzał zawodnicy z Żabnicy oddali dopiero w '21, jednak już dwie minuty później było 1-0 na listę strzelców wpisał się Natanek. Po bramce gra Skałki była spokojna bardziej dojrzała od rywali z Porąbki, Skałka nabrała wiatru w żagle. Do ostatniej minuty pierwszej połowy nic ciekawego się nie działo, w '45 padła bramka dla Zapory ale nie została uznana ponieważ zawodnik Zapory faulował bramkarza Skałki. Druga połowa była zdominowana przez Skałkę to ona dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej zagrażała bramce Zapory w '49 najlepszą okazję zmarnował Dominik Natanek będąc w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Porąbki. Swoje okazje mieli również Kąkol raz próbował zaskoczyć strzałem z dalszej odległości a drugi raz po dobrym rozegraniu Natanka trafił w dobrze ustawionego bramkarza Zapory, również Frantisek Paulus nie znalazł recepty na pokonane bramkarza raz nie trafił w bramkę a później trafił ale w bramkarza. W '85 po dosyć nie potrzebnym faulu i zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobyli gospodarze autorem był Janosz. Po stracie bramki zawodnicy Skałki za wszelką cenę chcieli strzelić zwycięską bramkę lecz się to im nie udało . Mecz zakończył się rezultatem 1-1 na pewno nie jest to na co liczyli zawodnicy i kibice po grze w tym spotkaniu, lecz należy podkreślić że Zapora nie jest przeciętnym zespołem. Chłopaki głowy do góry w weekend kolejny ważny mecz z rezerwami Podbeskidzia liczymy na zwycięstwo.